Mikä on uutta

Tervetuloa Cosmopolitanin keskusteluihin!

Osallistu keskusteluihin joko anonyymisti tai omalla nimimerkilläsi. Luethan keskustelualuuen säänöt täältä. Tervetuloa mukaan!

Voit aloittaa uuden keskustelun siirtymällä valitsemallesi keskustelualueelle ja kirjoittamalla suoraan punaisen vaakapalkin alapuolelle ("Kirjoita viestisi tähän").

Rekisteröi käyttäjätilisi foorumille klikkaamalla tästä!

E-pillerit

  • Keskustelun aloittaja Tiu Tiu
  • Aloitettu
T

Tiu Tiu

Vieraileva tähti
#1
Moikka.
Asiani koskee tosiaan e-pillereitä. Minulle määrättiin pillerit A-vitamiini johdannaisen lääkkeen takia(akne), ettei raskautta tulisi. Sain 3kuukauden kokeilupaketin Tasminettaa. Tietenkin aloitin lääkkeen heti samana päivänä. Nyt olen syönyt kolme päivää lääkettä. Tietenkään aloituspäivä ei ollut ensimmäinen kuukautisten vuotopäivä. Kuukautisten täytyisi alkaa noin viikon sisällä. Mitä pitäisi tehdä? Jätänkö pillerit pois nyt ja aloitan kuukautisten alkaessa? Vai syönkö nyt ihan normaalisti pillereitä?
Kiitos jo vastauksista 
 
K

katariiinak

Vieraileva tähti
#2
En oikein tiedä, mutta eikös aloituspäivän tulisi olla kuukautisten ensimmäinen päivä? Itse ehkä jättäisin kesken, ja aloittaisin uudelleen vasta ko päivänä..