Mikä on uutta

Tervetuloa Cosmopolitanin keskusteluihin!

Osallistu keskusteluihin joko anonyymisti tai omalla nimimerkilläsi. Luethan keskustelualuuen säänöt täältä. Tervetuloa mukaan!

Voit aloittaa uuden keskustelun siirtymällä valitsemallesi keskustelualueelle ja kirjoittamalla suoraan punaisen vaakapalkin alapuolelle ("Kirjoita viestisi tähän").

SignUp Now!
  • Tämä sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla tämän sivuston käyttöä, hyväksyt evästeidemme käytön. Lue lisää.

omituinen vuoto kuukautisten jälkeen ?

  • Keskustelun aloittaja Vierailija
  • Aloitettu
V

Vierailija

Vieraileva tähti
#1
Elikkäs otsikko kertookin melkein kaiken. Olen syönyt e-pillereitä kohta 2vuotta ja noin vuosi sitten vaihdoin vahvenpiin pillereihin ja aloin syömään kaksi liuskaa putkeen.
Nyt pidin taukoviikon ja kuukautiseni loppuivat 6päivän jälkeen. Yksi päivä oli normaali ilman kuukautisia mutta sitten seuraavana päivänä huomasin että jotain tumman ruskeaa vuotoa oli tullut jonkin verran. Nyt sitä on tullut viikon verran, välillä vähän mutta välillä myös paljon.
Mistä tämä voi johtua?
Vuoto siis on tummanruskeaa, välillä vähän vaaleampaa ja ei haise millekkään.
 
V

Vierailija

Vieraileva tähti
#2
mulla oli sama ongelma kun alotin pillerit. toisen tai kolmannen liuskan ajan tuli koko ajan ruskeaa vuotoa joka loppui sit kun seuraavat menkat alkoivat/loppuivat.